Google, Daydream VR hakkında bilgiler..

Cuma, Ocak 27, 2017 18:08
Posted in category Teknoloji

Google, sanal gerçeklik platformu Daydream VR için kısıtlamaları kaldırarak, kodları geliştiriciler ile paylaştı. Peki, geliştiriciler Daydream VR ile neler yapabilecek?

Google, geçtiğimiz yıl düzenlenen ve Teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden birisi olan I/O 2016’da yeni sanal gerçeklik platformu Daydream VR’ın duyurusunu gerçekleştirdi.

Google Cardboard’a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunmakta olan Daydream, üzerinde bulundurduğu özel sensörler ve ekranlar nedeniyle maalesef her telefon ile birlikte kullanılamıyor.

Buna bir örnek vermek gerekirse Google Pixel, Huawei Mate 9, Asus Zenfone AR ve ZTE Axon 7, Google’ın Daydream VR platformu ile uyumlu olan sayılı akıllı telefonlardan bazıları.

Google, Daydream VR platformunu geliştiricilere açtı!
Daydream VR’ın duyurulmasının üzerinden yaklaşık 1 yıla yakın bir süre geçerken, sevindirici haber Google’dan geldi. Google, Daydream platformunun bugünden itibaren tüm uygulama geliştiricilere açıldığını duyurdu.

Daydream’ın geliştiricilere açılması ile birlikte, onlarca farklı uygulama ve Oyunun mağazada yerini almaya başlayacağını ve Google’ın bu konuda rakipleri ile olan sanal gerçeklik yarışında hız kazanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabi, sanal gerçeklik konusunda uygulama geliştiricilerin çok daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Zira, kötü tasarlanan ve performans sorunu yaşayan VR uygulamaları, normal uygulamaların aksine kullanıcıları çok daha fazla rahatsız ediyor.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply